Соловйов Олексій Іванович

 Соловьев Алексей Иванович

Завідуючий відділенням медицини плоду, кандидат медичних наук.

Акушер-гінеколог, лікар УЗД, фахівець з пренатальної діагностики й медицини плода, завідувач відділу медицини плоду клініки репродуктивної медицини «Надія».
Співзасновник та керівник благодійного фонду «Фонд Медицини Плода, Україна».
Співзасновник та ведучий Клубу Перинатальних П'ятниць.
Викладач кафедри акушерства та гінекології № 1 НМАПО імені П. Шупика.


Професійні навички та знання:

- УЗД на ранніх термінах вагітності;

- пренатальна діагностика в I-III триместрах

- УЗД при багатоплідній вагітності;

- фетоскопія плода а ін.

Соловйов Олексій Іванович є членом редколеґії науково-практичного журналу «Здоров'я жінки», відповідальним за перинатологічний розділ; запропонував та веде нові розділи «Обмін досвідом» і «Зернинка до зернинки — от і повна мірка». Корисні перинатальні тези у медичному часописі «З турботою про жінку».

Від початку 2012 р. є співзасновником та керівником благодійного фонду «Фонд Медицини Плода, Україна».

Закінчив Донецький державний медичний інститут у 1988 р. за фахом «лікарська справа». Інтернатуру з акушерства-гінекології (1988/89) проходив у Донецькому регіональному центрі охорони материнства та дитинства. Стаж роботи за спеціальністю «Акушерство і гінекологія» – з 1988 року.

Стаж роботи лікарем ультразвукової діагностики – з 1989 року.

У лютому 2009 р. захистив дисертаційну роботу «Ультразвукові та біохімічні маркери першого триместру в прогнозуванні акушерських ускладнень вагітності» (науковий керівник — проф. Ірина Судома).

07.08.2009 р. разом із проф. І.Судомою здійснив першу в історії України оперативну фетоскопію, таким чином започаткувавши в Україні цей напрямок медицини плода.

Лауреат Премії ім. С.М та Є.Ф. Давиденкових за значні успіхи в розвитку УЗД в Україні (1997 р.).

Володар першого (травень 2005) на теренах бувшого СРСР міжнародного свідоцтва Фонду медицини плода (Fetal Medicine Foundation —FMF, керівник — prof. Kypros Nicolaides) щодо УЗД в 11–13 тижнів.

Член Міжнародного товариства ультразвуку в акушерстві і гінекології (ISUOG) з 2006 р.

У 2005/06 рр. був членом робочої групи, очолюваної відомим проф. Philippe Jeanty (США), з підготовки тоді нового міжнародного навчального мультимедійного матеріалу «Пренатальна ехокардіографія. Частина 2».

Був експертом міжурядової Українсько-Швейцарської програми «Здоров'я матері та дитини»; входив до складу робочої групи зі створення клінічної настанови для лікарів щодо вад розвитку плодів; має дві Подяки від цієї Програми, Українського фонду «Благополуччя дітей», Swiss Centre for International Health.

Автор і співавтор близько 100 науково-практичних тез та статей, кількох розділів монографії «Інфекції в акушерстві і гінекології» (2006 р.); має 2 патенти на медичні винаходи, 3 свідоцтва на зареєстровані медичні раціоналізаторські пропозиції в акушерстві й гінекології.

Член редколеґії науково-практичного журналу «Здоров'я жінки», упорядник розділів «Обмін досвідом» та «Зернинка до зернинки — от і повна мірка». Корисні перинатальні тези медичного часопису «З турботою про жінку».